27.07.2019

Kil Dönmesi Nasil Anlaşilir ve Nasil Geçer?

Kil Dönmesi Nasil Anlaşilir ve Nasil Geçer?
Kil Dönmesi Nasil Anlaşilir ve Nasil Geçer?

 

Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır ve Nasıl Geçer?

Çağımızın en büyük sorunlarından birisi olan kıl dönmesi hastalığı genellikle kıllı ve oturarak iş yapan kişilerde daha sık görülmeye başlamıştır.
Erkeklerde daha sık görülen kıl dönmesi hastalığı son zamanlarda bayanlardada çok fazla görülmeye başlanmıştır. Kıl dönmesinin kendisini belli eden ama bu hastalığa yakalanan kişilerin bunu sivilce  veya yağ bezesi olarak düşündüklerinden son ana kadar veya bir doktora gidene kadar kıl dönmesi hastalığı olduğu anlaşılmamaktadır.
Kıl dönmesinin en çok görüldüğü yerler arasında kuyruk sokumunda şişlik olarak görülmektedir. Daha sonra erkeklerde sakal, göğüs ve bacaklar şeklinde sıklık oranı devam etmektedir. Kıl dönmesinin ortaya çıkması aylar ve hatta yıllar boyu sürmektedir. İnsanlardaki utanma duygusundan ötürü kuyruk sokum yeri gösterilmemekte ve hastalığın teşhisi yapılamamaktadır.

Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Kıl dönmesi oluşan yerde ilk başlarda sivilce olduğunu sanırız ama durum böyle değildir. Kıldönmesi olan yer daha sert ve daha geniş alana yayılmaktadır. Kuyruk sokumunda şişlik olanlar içinise bu durum biraz daha büyük ve yağsı bir tabaka şeklinde olmaktadır. Göğüs kısmında veya rahatgörebileceğiniz bir yerde ise şişlik şiş olan bölgeyi temizlediğiniz taktirde deri altın dışarıya çıkamayan kılı rahatlıkla görebilirsiniz.

Kıl Dönmesi Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Kıl dönmesi ameliyatı süre olarak ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Ameliyat sırasında sizi belden aşağısını uyuşturarak ameliyat edilmektedir. Belinizden yapılan bir iğne ile ortalama olarak 2 3 dakika sonrasında uyuşma belirtisini gösterecektir ve ameliyat sırasında yüz üstü olarak yatacaksınız. Kıl dönmesi ameliyatı kaç günde iyileşir ise 4 5 gün içinde iyileşme göstermektedir. 4 5 gün içerisinde yatağınızda dinlene yaparken hep yüz üstü yattığınız için çok zorlanma olacaktır. Kıl dönmesi rapor ne kadar diye merak edenler için ise 10+10 olarak verilmektedir. Kendini iyi hissedenler için 10 gün sonrasında iş başı yapmak isterlerse yapabilirler.

Yorumları Göster!