19.07.2019

iPhone Şarjı Bitince Kapandı, Açılmıyor Çözümü


Eğer bir iPhone telefona sahipseniz bu sorun ya başınıza gelmiştir yada gelecektir. iPhone telefonları bildiği üzere Anroid telefonlara kıyasla çok daha uzun ömürlü ve çok daha hızlı olduğu bir gerçektir.
iPhone cihazlarda şarjın hızlı bitmesi olağan bir durumdur özellikle 3G açıkken şarjın nasıl gittiğini anlayamazsınız tabi bu söylediklerim 1 yıl kullanılmış orta halli bir iPhone cihaz için geçerli, yeni aldığınız cihazlarınızda şarj gayet kullanışlı gitmektedir.
Şimdi konumuza gelecek olursak eğer Şarjım bitti kapandı açılmıyor veya Şarjım bitti telefon şarj oluyor gözüküyor ama batarya dolmuyor telefon açılmıyor gibi sorunlarınız varsa aşağıda vereceğim yöntemleri uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bu sorunlar genellikle orjinal batarya kullanmamak veya orjinal şarj cihazı veya kablosu kullanmamaktan kaynaklıdır.

Aşağıda vereceğim yöntemler; telefonunuz şarjı bittiğinde kapanıp kırmızı batarya işareti geliyor şarj oluyor olarak gösteriyor ama telefon bir türlü şarj olup açılmıyorsa işe yarayacaktır.
Onun haricinde telefonunuz şarj olmuyorsa o farklı bir konudur ve farklı bir makalede değineceğiz.
  1.  Farklı bir şarj cihazı ve farklı bir kablo ile telefonunuzu şarj etmeyi deneyin, şöyle ki daha önce hiç yan sanayi şarj cihazı kullanmadıysanız yöntem 2'yi deneyin ama eğer daha önce yan sanayi şarj cihazı veya kablo kullandıysanız telefonunuzu sizin kullandığınız şarj cihazının verdiği akımdan daha fazla akım veren bir şarj cihazı ile şarj etmeyi deneyin büyük ihtimal ile telefonunuz açılacaktır, çünkü sizin her zaman şarj ettiğiniz yan sanayi şarj cihazı telefonunuzun bataryası tamamen bittiğinde açabilecek seviyede güç vermiyor bu yüzdende telefonunuz bir türlü açılma eşiğine gelemiyor ve açılamıyor daha yüksek akımlı bir şarj cihazı ile denerseniz açılacaktır.
    Peki bu akıma nereden bakacağım diyorsanız, şarj cihazlarının altında veya sağında, solunda küçük yazılar şeklinde yazılmaktadır orada Output yazan yere baktığımızda 1A veya 2A şeklinde yazı olacaktır oradan hangisi büyükse onunla şarj etmeyi deneyin
  2. Telefonunuzu şarja takmadan önce "açma,kapama" tuşu ve "home (orta)" tuşa aynı anda basarak kırmızı bataryanın gelmesini bekleyin,
    Kırmızı batarya gelip şarja takın işaretini gördüğünüz zaman şarja takın ve 60 dk civarı bekleyin açılmaz ise yöntem 3'yi deneyin.
  3.  Yukarıdaki yöntem işinize yaramadıysa ve telefon açılmadıysa, büyük ihtimal ile telefonunuzun bataryası biraz sorunlu demektir bu yöntemde telefonunuzun bataryasını biraz soğutacağız, telefonunuzu buz dolabına koyun( derin dondurucu değil ) ve 20-30 dk kadar bekleyin daha sonra telefonunuzu alın ve yöntem 1'deki gibi şarja takıp 60 dk civarı bekleyin. açılmaz ise yöntem 4'ü deneyin.
  4.  Yukarıdakileri yaptım ama açılmadı diyorsanız büyük ihtimal ile telefonunuzun bataryası değişmesi gerekiyor fakat bütçeniz buna uygun değilse telefonunuzu şarja takıyorsunuz ve "açma,kapama" tuşu ve "home (orta)" tuşa aynı anda basarak kırmızı bataryanın sönüp tekrar gelmesini bekleyin geldikten sonra telefonunuzu şarj olduğundan emin olup bir köşeye koyun ve ortalama 6 saat hiç dokunmayın, kendiliğinden açılacaktır.
! Dikkat !
Yukarıdaki tüm çözümler sadece öneri olup oluşabilecek sorun ve sorunlarsan sitemiz sorunlu tutulamaz.

Yorumları Göster!