En iyi atv motor markası hangisi? Hangi atv motoru almalıyız?


Merhaba arkadaşlar,
Son zamanlarda atv motorların yaygınlaşmasından sonra bir çok atv motor firması Türkiye pazarına girmeye başladı ve kullanıcıların aklında en iyi atv motor hangisi sorusu gelmeye başlamaktadır. 

Bizlerde uzun araştırmalar sonucunda sizlere derlediğimiz atv motor markaları arasında liste yaptık. Bu liste tamamen şahsi fikrimiz olup sizlerinde yorumlarını konu altına yazarak düşüncelerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz.


Reel hayatta hangi ürünü satın alırsak alalım her zaman ihtiyaç= bütçe şeklinde bir tercih yapmaktayız.  Atv motor alırkende aynı şekilde ihtiyaçlarımızı ve bütçemizi belileyip satın alım işlemini gerçekleştirmeliyiz.

Sorulması gereken soruların başlıcaları aşağıdaki gibi olmalı 

 1. Alacağımız atv motoru arazide mi yoksa trafiğe açık yerde mi kullanacağız?

 2.  Alacağımız atv motoru arazide mi yoksa trafiğe açık yerde mi kullanacağız?
 3. Alacağımız atv motoru arazide mi yoksa trafiğe açık yerde mi kullanacağız?
 4. Alacağımız atv motoru arazide mi yoksa trafiğe açık yerde mi kullanacağız?

  Yukarıdaki başlıca sorulara göre elimden geldiğince sizlere cevaplamaya çalışacağım.
  1. Özet bilgi olarak trafiğe çıkabilen atv motorlara on road çıkamayanlara ise off road atv denir ve trafiğe çıkmayacaksanız sadece arazide kullanacaksanız polaris ve artric cat atv motorlar bana göre en iyisidir. Trafiğe çıkacaksanız kuba marka atv motorları önerebilirim. 
  2. Eğer arazide, batalıklık ve orman gibi arazilerde kullanmayacaksanız 4x2 yeterli olacaktır. Yok ben off road yapacağım yağmur çamur demeden gezeceğim derseniz 4x4 öneririm. 4x4 alırkende fiyat farkını gözetmek lazım 2 model arasında ortalama %75 fiyat farkları olabiliyor. Önerim 4x2 için kuba motor ve kymco atv markasıdır. 4x4 için yukarıdaki modellere ek olarak cfmoto önerebilirim.
  3. Bu sorunun cevabını 2 numaralı açıklamada verdiğimi düşünüyorum.
  4. Bazı vatandaşlarımızın yerlilik milliyetçiliği vardır buyüzden yerli marka olara 4x2 için kuba marka atv 4x4 için cfmoto önermekteyim. 
  Özetlemek gerekir ise son olarak

  on road marka için kymco ve kuba marka, of road için cf moto yada polaris marka atv motorları önermekteyim. 

  Türkiye'de bilinen en yaygın atv motor markaları aşağıdaki gibidir.
  1. Kuba atv
  2. Yuki atv
  3. Cfmoto
  4. Polaris
  5. Artric cat
  6. Kanuni
  7. Kymco
  8. mondial
   Bu sıralama en bilinirlik şekline göre değil karışık dizilmiştir. Zira bütçeye göre bilinirlik değiştiğini düşünmekteyim. Parası olan kişi gidip yuki vb markaları değil polarisi duyduğunu ve incelediğini düşünmekteyim :)

  Yorumlar