13.07.2019

Atv mi Utv Mi Hangisini Tercih Etmeli


Atv mi Utv Mi Hangisini Tercih Etmeli

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde site iletişim kısmından bir soru geldi atv mi utv mi hangisi tercih edilmeli diye bir soru geldi ve biraz araştırma yaptım bu sorunun cevabını sizlerle paylaşmak istedim.

Atv motorlar genellikle daha güçlü olurlar yağmur batak ve çamurlarda her zaman daha iyi mücadele etmektedir. Özellikle bataklığa girmek isteyen, derelerden girmek isteyen ve güç gerektiren yerlere girmek isteyen kişilerin tercihi atv motorlardan yana olması gereklidir.

Utv motorlar ise biraz daha patika yollar için yapılmış bir arazi aracı olarak düşünebiliriz. İki kişilik olması ve direksiyon gaz ve firen pedallarının olması atv motorlara göre daha iyi bir sürüş keyfi verecektir. Utv motorların kamyonet tarzı kasası olduğundan balık avı meraklıların veya çadır malzemesi koymak isteyenlerin tercih ettiği bir arazi taşıtıdır.
Performans olarak baktığımızda bence atv motordan biraz daha zayıf kalmaktadır. Aynı güce sahip bir atv 100km hız ile gidiyorsa utv 80 ile 90 arası gidecektir. Utv iki kişi binilirse biraz daha düşecektir. Buna en büyük etken ise kendi ağırlığıdır. Örnek vermek gerekir ise cfmoto 800cc lik bir atv 387 kg iken yine 800cc utv motor ağırlığı 532kg olmasıdır.

Şimdilik eklemek istediklerim bu kadar sizinde eklememizi düşündüğünüz bir konu var ise iletişim kısmından veya yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorumları Göster!